Policjant z Komisariatu Policji I w Krakowie brał udział w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie

Policjant z Komisariatu Policji I w Krakowie brał udział w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie

W dniu 26 sierpnia 2016 roku sierż. Rafał Jura wziął udział w najbardziej prestiżowych zawodach ultramaratońskich w europie - Ultra Trail du Mont Blanc, na dystansie około 170km, z przewyższeniem 10 000 metrów. Trasa biegu prowadzi szlakami turystycznymi o dużym stopniu trudności, dodatkowo w tym roku zawodnicy zmagali się z bardzo wysoką temperaturą. Zawody zaczynają się i kończą we Francji, w miasteczku Chamonix, a prowadzą przez Włochy i Szwajcarię, okrążając masyw najwyższego Europejskiego szczytu - Mont Blanc. 

W zawodach wystartowało ponad 2500 zawodników z całego świata (79 polaków), w tym wielu zawodników ze ścisłej światowej czołówki. W założonym przez organizatorów limicie 46,5 godziny do mety dotarło 1468 osób. Wśród nich sierż. Rafał Jura, który z czasem 28:42:54 zajął 53 miejsce i pierwsze wśród Polaków.

Zawody te zaliczane są do prestiżowego cyklu Ultra Trail World Tour, w którym to po udanym starcie w zawodach TransGranCanaria oraz Ultra Trail du Mont Blanc Rafał Jura zajmuje najwyższe z Polaków, 50 miejsce.